Mare Roosileht: Ida-Virumaast on kujunemas innovatsioonilabor

Järjekorras teine Õiglase Ülemineku Foorum alapealkirjaga „Nutikast kahanemisest kestliku suurtööstuseni. Ida-Viru tuleviku visandid“ toimus 14. novembril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Mare Roosileht

Foorum korraldati TalTechi ja Tartu Ülikooli ühise, Ida-Virumaal õiglast üleminekut toetava 6-aastase teadus- ja arendusprojekti raames.

Foorumi avasessioonil andis ülevaate seni tehtust õiglase ülemineku fondi teaduskonsortsiumi juht, TalTechi Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht. Ta tõi esile, et teaduskonsortsiumi esimesel tegutsemisaastal on käivitatud 22 uurimisrühma, kaasatud 59 noorteadlast ja sõlmitud 16 ettevõtluslepingut.

Ettekandes toodi välja uurimisrühmade peamised saavutused ja kasu Ida-Virumaale esimese aasta jooksul. Märkimisväärsena toodi esile, et Eesti kaks suurimat ülikooli on ühendanud jõud, et panustada kolledžite ning seeläbi maakonna ettevõtete teadus- ja arendusvõimekuse tõstmisse. 

„Sisustamisel on esimesed teaduslaborid ning juba on ettevõtetega läbi räägitud teenused, mida nende laborite baasil on plaanis pakkuda,“ märkis Roosileht.

Järelvaata Roosilehe ettekannet.

Loe samal teemal

Milliseks kujuneb Ida-Virumaa majandusmaastik paarikümne aasta pärast, pole praegu veel selge. Küll aga on teiste Euroopa siirdepiirkondade näitel teada, et

Õiglase ülemineku fond on juba toonud Ida-Virumaale häid muutusi, alates täienduskoolitusvõimaluste laiendamisest kuni magnetitehase loomiseni. Foorumi lõpuarutelul rõhutasid kohalikud arvamusliidrid,

14. novembril Narvas toimuval Õiglase Ülemineku Foorumil on teadlaste, ettevõtjate ja otsustajate tähelepanu all nii kestliku tööstuspoliitika võimalikkus, energiatootmise ja