Kuidas sünnivad Ida-Viru tulevikulood? 

Ida-Viru õiglane üleminek ei seisne ainult masinates ja ettevõtetes. Oluline on ka inimeste argielu heaolu, hoiakud ja toimetulekuviisid. Selle uurimise ja arendusvõimaluste otsimisega tegelevad kahe ülikooli ühiskonna- ja majandusteadlased ning innovatsiooniuurijad.  

Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor Margit Keller selgitas Õiglase Ülemineku Foorumil lähemalt, milles seisnevad tuleviku-uuringud ja mida need Ida-Virumaa kohta räägivad? Narva kultuuritegija Serafima Kolodkina esitas kaks võimalikku lugu Ida-Virumaa tulevikust.

Järelvaata Margit Kelleri ettekannet.

Järelvaata Serafima Kolotkina esitlust.

Loe samal teemal

See, milliseks kujuneb Ida-Virumaa majandus paarikümne aasta pärast, pole veel selge. Küll aga on teiste Euroopa siirdepiirkondade näitel teada, et

Liitreaalsuse rakendus vaatab tulevikku, muutes inimese ja tööstusroboti koostöö turvalisemaks.

19. veebruaril toimus Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlaste ja ettevõtjate koostööseminar „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.

Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlased korraldavad 19. veebruaril Virumaa kolledžis koostööseminari „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.