Ida-Virmaa tööjõuturu neli võimalikku tulevikku

Sõltumata sellest, milliseks kujuneb Ida-Virumaa tulevik vajab mitmekesistuv ja muutuv majandus paindlikumat tööjõuturgu ning sageli ka konkureerivate poolte tihedamat suhtlemist ja koostööd.

Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm tõi lühiettekandes välja neli võimalikku tulevikku, mis maakonna tööjõuturu arenguid kirjeldada aitaks. Kaks neist keskenduks üksikutele suurettevõtetele ja eristuks tööjõu vaatest kas koostöise („Suurte sõprade“ tulevik) või tuliselt konkureeriva lähenemise poolest („Lõputu töötajate üleostmine“). Teised kaks näeks ette mitmekülgsemat ettevõtlusmaastikku, mis eristuks tööjõu koostöise jagamismajanduse või killustunud majanduskeskkonnas kiiresti kaduvate ja tekkivate töökohtade tõttu pidevalt vajaliku oskuste täiendamise vajaduse poolest („Oskuste turukonkurents“).

Joonis: tööjõuturu võimalikud tulevikud Ida-Virumaal
Tööjõuturu võimalikud tulevikud Ida-Virumaal. Autor Triin Vihalemm

Järelvaata Vihalemma ettekannet.

Loe samal teemal

See, milliseks kujuneb Ida-Virumaa majandus paarikümne aasta pärast, pole veel selge. Küll aga on teiste Euroopa siirdepiirkondade näitel teada, et

Liitreaalsuse rakendus vaatab tulevikku, muutes inimese ja tööstusroboti koostöö turvalisemaks.

19. veebruaril toimus Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlaste ja ettevõtjate koostööseminar „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.

Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlased korraldavad 19. veebruaril Virumaa kolledžis koostööseminari „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.