Argo Rosin: elektrit tehakse tulevikus üha rohkem seal, kus seda ka tarbitakse

Juba lähiaastatel tekib ka Eestis üha rohkem energiaühistuid, kes toodavad endale vajaliku elektri ise, usub Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi professor Argo Rosin. Ta juhib mikrovõrkude uurimisrühma, mis otsib lahendusi, kuidas hajaenergeetika levikut suurendada ning muuta sellega elektri tootmist ja tarbimist paindlikumaks ning efektiivsemaks.

Loe edasi siit.

Loe samal teemal

See, milliseks kujuneb Ida-Virumaa majandus paarikümne aasta pärast, pole veel selge. Küll aga on teiste Euroopa siirdepiirkondade näitel teada, et

Ida-Virumaa põlevkivitööstuse jäätmeid on aastakümnete jooksul peetud eelkõige keskkonnaprobleemiks. Nüüd loodavad teadlased, et vähemalt osa neist mägedest võib tulevikus muutuda

Elektrivõrk on nagu külavahetee: kui sinna suunatakse korraga liiga palju raskeid veokeid, tuleb kas teed laiendada või liiklust targemini korraldada,

14. mail toimus Rakveres Ukuaru muusikamajas Eesti tööstusettevõtete konkurentsivõimele keskendunud konverents Industry 5.0, kus tutvustas oma teadusvõimekust ja laboreid ka