Tulekul AI teemaline koostööseminar

Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlased korraldavad 19. veebruaril Virumaa kolledžis koostööseminari „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.

Teaduskonsortsiumi juht, TalTechi Virumaa kolledži direktor Mare Roosilehe sõnul tõuseb AI roll väga kiirelt erinevate ettevõtete ja organisatsioonide igapäevase tegevuse keskmesse.

„Soovime sõna otseses mõttes tuua ühise laua taha nii valdkonda uurivad teadlased kui Ida-Virumaal tegutsevate ettevõtete ning organisatsioonide juhid ja spetsialistid. Loodame, et seminaril tekib hulk põnevaid ideid ja kasulikke kontakte, mis aitavad kaasa uute võimaluste loomisele AI rakendamiseks praktilises ettevõtluses,“ selgitas Roosileht.

Seminaril teeb TalTech IT Kolledži vanemteadur ja AI ekspert Birgy Lorenz ettekande teemal „Tehisintellekti võimalused – ülevaade ja praktilised näited“. Ülevaate ÕÜFi teaduslahendustest ettevõtetele annab T.J. Seebecki elektroonikainstituudi vanemteadur Alar Kuusik. TalTechi Virumaa kolledži doktorant-nooremteadur Karle Nutonen selgitab uusi lähenemisi tööstuses ehk kuidas mobiilsed seadmed kohanduvad protsessidega.

TalTechi mehaanika ja tööstustehnika instituudi teadurid Simone Luca Pizzagalli ja Kashif Mahmood annavad ülevaate robot-inimese koosloomest tööstuses – millised on intelligentsed koostöömudelid ja personaliseeritud lahendused (inglise keeles). Ning TalTechi Virumaa kolledži vanemlektor ja robot-inimene koosloome arendamise uurimisrühma juht Olga Dunajeva tutvustab uuritavaid teemasid.

Seminari pärastlõunane osa keskendub ettevõtete vajaduste kaardistamisele  ning grupiarutelude läbiviimisele.

Seminar ettevõtetele ja asutustele „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“ toimub 19. veebruaril kell 10:30 – 14:00 Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis (Järveküla tee 75). Seminaril on korraldatud sünkroontõlge eesti keelest vene keelde.

Seminarist osavõtt on tasuta ning registreeruda saab

Loe samal teemal

See, milliseks kujuneb Ida-Virumaa majandus paarikümne aasta pärast, pole veel selge. Küll aga on teiste Euroopa siirdepiirkondade näitel teada, et

Liitreaalsuse rakendus vaatab tulevikku, muutes inimese ja tööstusroboti koostöö turvalisemaks.

19. veebruaril toimus Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) kõrgkoolidevahelise teaduskonsortsiumi teadlaste ja ettevõtjate koostööseminar „AI revolutsioon tootmises: mida ettevõtjad peavad teadma“.

Ida-Virumaa ja kogu Eesti elu juhtimises on vaja korraga kahte käiku sees hoida: nii lühiajalist planeerimist ühes paindliku probleemilahendusega kui